ANTBİSDER Rotasını Salda Gölü’ne Çevirdi

ANTBİSDER Rotasını Salda Gölü’ne Çevirdi

Antalya Bisiklet Derneği (ANTBİSDER) ve Burdur Bisiklet Topluluğu, Salda Gölü’nde bisiklet festivali düzenliyor. 18-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılması planlanan bisiklet festivali Salda Gölü’nün tanıtımına katkı sağlayacak.

festival logo18-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Antalya Bisiklet Derneği (ANTBİSDER) ve Burdur Bisiklet Topluluğu tarafından Burdur – Salda Gölü‘nde gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin en temiz göllerinin başında gelen, şifa özelliği ile dünyaya ün salmış, 1. derece sit alanı olan ve dünya üzerinda Mars yüzey özelliklerini taşıyan iki yerden biri olan muhteşem mavilikteki Salda Gölü etrafında gerçekleştirilecek Bisiklet Festivali 4 gün sürecek.

3 gece 4 gün sürecek olan festivalin ana hedefleri; geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, Salda gölü için bir farkındalık yaratarak yok olma, su seviyesinin azalmasına ve kirlenme tehlikesine karşın sesimizi duyurmaktır. Ayrıca Burdur ve Salda Gölü‘nü ulusal ve uluslararası tanıtmak, bisiklet kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamaktır.

Burdur Bisiklet Topluluğu tarafından geçen seneden bu yana yapılan yoğun çalışmalar sonrası, Salda gölü çevresinde tespit edilen ve bisiklet için özel olarak levhalar ile ortaya çıkarılmış yeni rotalar festivale renk katacak.

Bölge içerisinde gerçekleşecek festivalde süprizlerle dolu turlar, doğayla baş başa bir festival, leziz yöresel tatlar sizleri bekliyor olacak.

FESTİVAL PROGRAMI

18 AĞUSTOS 2016 PERŞEMBE

Festivalimiz 18 Ağustos Perşembe günü saat 17:00 de Burdur Gölü kenarı ve şehir merkezinde tur ile başlayacak ve 21 Ağustos Pazar öğlen yemeği ile tamamlanacak şekilde, 4 gün olarak planlanmıştır. İlk gün katılımcılar Burdur’da Alyazma Kent Ormanı Kamp Alanı’nda karşılanacak ve kamp alanına yerleştirilecektir. Şehir turu sonrasında akşam yemeğinin verilecektir.

19 AĞUSTOS 2016 CUMA

19 Ağustos sabahı, kahvaltının ardından çadırlar toplanarak araca yüklenerek Salda Gölüne bisiklet ile hareket edilecektir. Salda Gölü kenarında ki kamp alanımıza ulaşıp çadırlar kurulacaktır.

20 AĞUSTOS 2016 CUMARTESİ

20 Ağustos sabahı, kahvaltının ardından muhteşem Göl ve orman manzarası eşliğinde Salda Gölü çevresindeki yolları kullanarak köylere misafir olacağız.

21 AĞUSTOS 2016 PAZAR

21 Ağustos Sabahı, kahvaltının ardından çadırlar toplanarak araca yüklendikten sonra bisiklet ile Burdur Alyazma kent Ormanı Kamp Alanı’na Lavan Deresi yolundan geri dönüş yapılacaktır. Alyazma Kent Ormanına vardıktan sonra vedalaşılarak festival son bulacaktır.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Vekil Bayram Özçelik’ten Salda Millet Bahçesi Hakkında Bilgi

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Vekil Bayram Özçelik, Salda Gölü …

Bir Yorum

  1. Çok güzel bir organizasyon olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend