Salda Kayak Merkezi 2017 Sezonunu Açtı

Salda Kayak Merkezi 2017 Sezonunu Açtı

Türkiye’nin göl manzaralı ilk ve tek kayak merkezi olma özelliğini taşıyan Salda Kayak Merkezi, beklenen karın gelmesiyle 2017 yılı açılışını gerçekleştirdi. Benzersiz doğa yapısıyla yazın olduğu kadar kışın da büyüleyici bir atmosfer yaratan Salda’da, kayak merkezinin bu yılki işletmesini Yeşilova Kaymakamlığı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği üstlenecek.

Yeşilova ilçesi Eşeler Yaylası Tınaztepe mevkisine inşa edilen Salda Gölü manzaralı Salda Kayak Merkezi, beklediği karın gelmesiyle 2017 yılı sezonu açmış oldu. Son haftalarda yağan karlarla birlikte Salda Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı bir metreyi aşmış durumda ve kayak yapmaya uygun. Kayakseverler Salda Kayak Merkezinin keyfini çıkaracak!

Türkiye’nin Göl Manzaralı Tek Kayak Merkezi

Türkiye’de göl manzaralı ilk ve tek kayak merkezi olan Salda Kayak Merkezi, Burdur şehir merkezine 72 km, Denizli’ye 90 km mesafede, Yeşilova’ya ise 12 km uzaklıkta.

Salda Kayak Merkezi’nde en uzunu 1600, en kısası 950 metre uzunluğunda 5 pist ve 860 metre uzunluğunda telesiyej hattı bulunuyor. 200 metre kot farkı ile %15 eğitime sahip kayak merkezinde, 1 snowtrack, 2 kar motorunun yanında kayak malzemeleri ve elbise kiralanabiliyor.

Salda’nın Tanıtımına Katkı Sağlayacak

Salda, yazın gölünün eşsiz manzarası, berraklığı, bembeyaz kumsalları, sakinliği ve bozulmamış bakir yapısıyla benzersiz yerlerden biri. Son bir kaç yıldır yamaç paraşütü ve tracking sporcularının da ilgi odağı haline gelen bölgeyi kışında kayak merkezi cazip hale getiriyor.

Salda Kayak Merkezi’nin işlerlik kazanması, Salda’nın tanınabilirliğini artırmasının yanı sıra yıl boyu turizm imkânı açısından da büyük önem taşıyor. Yaz aylarında pek çok aktivitenin yapılabildiği Salda Gölü ve çevresinde kış aylarında da Salda Kayak Merkezinin devreye girmesi, kış turizmi açısından cazip bir yer haline gelmesi Salda’yı önemli bir turizm merkezi haline getirecek.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend