Salda Gölündeki Çamur Çukurlarına 392 TL Ceza

Salda Gölündeki Çamur Çukurlarına 392 TL İdari Ceza

Türkiye’nin Maldivleri olarak ünlenen Salda Gölü’nde flaş bir uygulamaya geçildi. Bu kapsamda, gölden kil alan ve çamur çukurlarına girenlere 392 lira idari para cezası kesilmeye başlandı.

Göl kenarındaki beyaz kumsalda şezlong, sandalye, şemsiye ve çadır kuranlar ile yiyecek içecek tüketenlere de denetimler kapsamında idari para cezası kesiliyor.

Bu kapsamda çamur çukurlarının etrafı halatlarla çevrilirken bu çukurlara girilmesinin yasak olduğunu belirten tabelalar da hazırlandı. Uyarıcı levhaların önümüzdeki günlerde Salda Gölü sahasına yerleştirileceği öğrenildi.

Göl ve çevresinde doğal yapıya zarar veren hiçbir olumsuzluğa müsaade edilmeyeceği bildirildi.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

Bir Yorum

  1. İnsanlar burada yüzyıllardır yüzüp, kamp kuruyormuş. Bunun salda gölüne ne zararı olmuş şimdiye kadar? Ha, derseniz ki o kumlar insan sağlığına zararlı, o zaman anlarım. Bu haliyle çok saçma bir karar olmuş. Nasıl olsa göller sürekli çekiliyor ve sonunda kuruyacaklar (belki salda derinliği nedeniyle kurumayacak ama çekilmeye devam edecek) bırakın insanlar yaşasınlar. Orada pansiyonculukla geçinen insanlar var. 1 fotoğraf çekmek için de saldaya özellikle gidilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend