Salda Gölündeki Yüklenici Firmaya Para Cezası

Salda Gölündeki Yüklenici Firmaya Ceza Yağdı

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Salda Gölü’nde kamyonlar ve iş makineleri ile çalışma yapan firmaya toplam 421 bin lira ceza verildiğini açıkladı. Kahraman cezanın Burdur Çevre İl Müdürlüğü ve TOKİ tarafından verildiğini belirtti.

Turkuaz renkli kumsalı nedeniyle “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen ve 1. Derece Doğal Sit Alanı olan Salda Gölü’nde çalışmalar büyük tepki topladı.

Konavirüs nedeniyle ziyaretçi girişine kapatılan Salda Gölü’nde kamyonlar ve iş makineleri ile çalışma başlatıldı, oluşumu yüz yıllara dayanan kumlar taşındı. Kamuoyundan gelen tepkiler sonrasında çalışmalar durduruldu.

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman da Salda Gölüne giderek incelemelerde bulundu. Kahraman, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatıyla sahaya geldiklerini, firmanın faaliyetinin durdurulduğunu gerekli idari soruşturma ve tahkikatı başlattıklarını söyledi.

TOKİ Daire Başkanı Görevden Alındı

Genel Müdür Kahraman, Burdur Çevre İl Müdürlüğü tarafından Çevre Kanunu’na muhalefetten müteahhit firma Güngör Tarım’a 221 bin lira para cezası uyguladığını açıkladı. Kahraman müteahhit kontrolünde görevli TOKİ’nin ise firmaya 200 bin lira ceza kestiğini belirtti. Firmaya toplamda 421 bin lira ceza verildi. Kahraman, firmayı kontrol görevini üstlenen TOKİ Daire Başkanı ve bir şube müdürünün görevlerinden alındığını ekledi.

BirGün

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Salda Tabiat Parkı Plajı Son Gelişmeler 2021

Tabiat Parkı Plajından Son Gelişmeler

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Salda Gölü Tabiat Parkı Plajından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend