Salda Kayak Merkezi Sezonun İlk Karını Gördü

Salda Kayak Merkezine Sezonun İlk Karı Düştü

Türkiye’nün göl manzaralı tek kayak merkezi konumunda olan ve Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırları içerisinde yer alan Salda Kayak Merkezi’ne mevsimin ilk karı yağdı.

Burdur merkeze 77, Salda Gölü’ne 17 km uzaklıktaki Salda Kayak Merkezi’ne mevsimin ilk karı yağdı. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle 1840 rakımlı kayak merkezi beyaza büründü. Ancak kar kalınlığı kayak yapacak kalınlığa ulaşmadı. İşletmecileri kar yağışının devam etmesi halinde tesisin 2- 3 hafta içinde açılabileceğini söyledi.

Son zamanlarda yurt genelinde etkili olan yağmurlu ve özellikle yüksek kesimlerde karlı geçen havalar kayakseverleri heyecanlandırdı. Salda Kayak Merkezi’ne yılın ilk karı düştü. Kar yağışı etkili olduğu Salda Kayak Merkezinde geçtiğimiz yıllara nazaran daha kar bekleniyor.

Burdur’un tek kayak merkezi konumunda olan ve yapılan yatırımlarla cazibesi artırılmaya çalışılan Salda Kayak Merkezi’ne bu yıl daha çok turist bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl Salda Kayak Merkezi’nin yaz kış kullanılması için asfalt ve yol çalışması yapılmıştı. Yine Kayseri Erciyes Kayak Merkezinden Salda’ya tesis ettirilen Telesiyej Tesisinin bakım ve onarımı tamamlanmıştı. Burdur Özel İdare Müdürlüğü öncülüğünde konaklama imkanları geliştirilmiş ve 8 odalık misafirhane yapılmıştı. Halen Salda Kayak Merkezi’nin cazibe merkezi olması için çalışmalar devam ediyor.

Salda Kayak Merkezine Kar Yağışı

Kontrol Et

Salda Gölü Plajlarında Sigara İçmek Resmen Yasak

Salda Gölünde Sigara İçmek Resmen Yasak!

Salda Gölünde Sigara İçmek Resmen Yasak! Salda Gölü’nün doğal yapısının korunması ve kirliliğin engellenmesi için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.