Vali Yılmaz, Salda Kayak Merkezinde

 Vali Yılmaz, Salda Kayak Merkezinde

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Salda Kayak Merkezinde incelemelerde bulundu.

Kayak sezonu öncesi ve sezon açıldıktan sonra çeşitli zamanlarda gerçekleştirdiği ziyaretlerle İlimizin yükselen turizm değeri Salda Kayak Merkezine verdiği önemi gösteren Vali Yılmaz bugün de İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Kayak Merkezine ziyaret gerçekleştirdi.

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte daha da yoğunlaşan kayak merkezleri kayakseverleri ağırlamaya devam ediyor. Burdur Yeşilova İlçesinde bulunan Salda Kayak Merkezi de bu yoğunluktan nasibini alıyor.

Vali Yılmaz, Kayak merkezinden ayrılmadan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Vali Yılmaz burada yaptığı açıklamasında;

Bugün salda kayak merkezindeyiz. Özellikle yarıyıl tatilinde, tatili fırsat bilip kayak merkezlerine gelen misafirlerimiz var. Salda Kayak Merkezinde bu anlamda bu yıl tahminlerimizin ötesinde ilgi görmeye başladı. Mevcut tesisimiz artık yetersiz kalmaya başladı. Burada tek eksiğimiz konaklamayla ilgili. Konaklamayla ilgili şu anda çalışmalarımız devam ediyor, kısa süre içerisinde bitirmeyi planlamıştık ama karın erken gelmesiyle beraber gecikme oldu. Bunun dışında da arkadaşlarımızla değerlendirmelerde bulunduk. Bungalov ev türü konaklama tesisleri de planlamamız içerisine dahil ettik, kararlaştırdık. İnşallah belediyemizle beraber bu bölgede yeni tesisler, özellikle dışarıdan gelen misafirlerimizin konaklayabileceği tesisleri yapmaya başlayacağız. Önümüzdeki sezon inşallah burada daha rahat konaklayabilecekleri, tatilini geçirebilecekleri bir tesise kavuşmuş olacağız. Kayak pistimiz 1 kilometre uzunluğuna yaklaşıyor aşağı yukarı. Toz kara sahip, yeşilin ve en önemlisi salda gölünün manzarasıyla birlikte değerlendirebileceği güzel vakit geçirebileceği, insanlarımızın dinlenebileceği bir mekan. Kayakseverleri, sporseverleri Salda Kayak merkezine bekliyoruz dedi.

Vali Yılmaz’ın İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte gerçekleştirdiği Salda Kayak Merkezi ziyaretinde, Yeşilova Kaymakamı Abdulhamit Karaca, Karamanlı Kaymakam Vekil Osman Oğuz Ekşi, Tefenni Kaymakamı İlker Eker, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Karamanlı Belediye Başkan Fatih Selimoğlu, Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Sipahi, Genel Sekreter Servet Olpak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ve basın mensupları yer aldı.

Vali Yılmaz, Salda Kayak Merkezi Ziyareti

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend