Salda Gölü Maldivler Plajı

Salda Gölü Maldivler Plajı

Salda Gölü’nün “Türkiye’nin Maldivleri” olarak ün kazanmasında ve tanıtımında büyük pay sahibi olan plaj, gölün de adını aldığı Salda Kasabası kıyılarında bulunmaktadır. Son zamanlarda ‘Saldivler Plajı’, ‘Maldivler Plajı’ gibi isimlerle anılan plaj güzelliği ile ziyaretçilere görsel şölen sunmaktadır.

Maldivler Plajı; gölün yapısındaki magnezyum ve manyezitli yapıdan kaynaklanan beyaz adacıkların ve geniş süt beyazı kumsalların en belirgin olarak görülebildiği alandır.

Maldivler Plajı Yüzülebilir Bir Plajdır

Plaj her ne kadar yüzülebilir bir plaj olsa da, kıyı tabanındaki killi yapı ziyaretçileri korkutmaktadır. Göle girmek isteyenlerin, göl kıyısında ayakları dibe batmaktadır. Hatta kıyıda yürürken bile ayaklarınız dizlerinize kadar çamura batabilir. Yalnız kıyıdan yaklaşık 15-20 metre sonra bu killi yapı yerini sert zemine bırakmaktadır. Plaj kıyısındaki bu killi yapı gözünüzü korkutmasın, gönül rahatlığıyla yüzebilirsiniz!

Çamur Banyosunun Keyfini Çıkarın

Maldivler Plajı’nı yüzme açısından sağlıklı bulmayan misafirler, göl kenarında çamur banyosu yapmaktadırlar. Yapılan araştırmalarda göldeki bu kilin cilde olumlu etki bıraktığı tespit edilmiş. Cildi yumuşatma, gözenekleri açma, selüloit ve çatlak tedavisi ve toparlama etkisi, antiseptik tesiri ile akne ve sivilceleri yok etme, kırışıklıkları giderme, siğilleri absorbe etme özellikleri bulunduğu biliniyor. Cilde sürülen çamur cildi gerdiriyor ve kendinizi daha genç hissetmenizi sağlıyor.

‘Maldivler Plajı’ Muhteşem Bir Arka Fon

 

Maldivler Plajı, daha çok sosyal medyada sıkça paylaşılan, göz alıcı pozların çekildiği alandır. Düğün, nikah ve özel gün fotoları için özellikle bu plaj doğal fon oluşturmaktadır. Türkiye’nin bir çok farklı bölgesinden çekimler için bu plaj seçilmektedir. Ayrıca bir çok dergi kapağı ve reklam filmi de bu alanda çekilmiştir.

Yerli ve yabancı turist akınına uğrayan Salda Gölü Maldivler Plajı’nda, Salda kasabası köylüleri plaj girişinde küçük işletmeler kurarak ticari kazanç sağlamaya başlamışlardır. İşletmelerde hediyelik eşyalar, yöresel ürünler, meşrubat, yöreye özgü kıymalı tost… bulunmaktadır.

Maldivler Plajı’nda çadır kurmak kesinlikle yasaktır ve plaj etrafında konaklayabileceğiniz bir alan bulunmamaktadır. Ancak son dönemde plajın hemen yanındaki Salda Kasabası’nda köy evleri kiraya verilmeye başlanmıştır.

Salda Kasabası Muhtarlığı, plajın temizlik ve bakımını üstlenmiştir. Bunun karşılığında Maldivler Plajı’na gelen ziyaretçilerden plaj giriş ücreti almaktadır.

Salda Gölü Maldivler Plajı Konumu

 

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Salda Tabiat Parkı Plajı Son Gelişmeler 2021

Tabiat Parkı Plajından Son Gelişmeler

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Salda Gölü Tabiat Parkı Plajından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Send this to a friend