Salda’nın Kumları Bodrum Koylarına Götürülmüş

Salda Gölünün Kumları Bodrum Koylarına Götürülmüş

Salda Gölü’nün Kumları Bodrum Koylarına Götürülmüş

Dünya ve Türkiye’deki ender yapıya sahip yerlerden biri olan ve bembeyaz kumsalları ile ‘Türkiye’nin Maldivleri’ benzetmesi yapılan turizmin göz bebeği Salda Gölü’nün beyaz kumları Bodrum koylarını Maldivlere benzetmek isteyenlerce götürülmüş.

Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum’da beyaz kum adı altında mermer tozu ile sahilleri kaplayan oteller hakkında işlem yapılması üzerine açıklamalarda bulundu.

İHA’dan Eren Ayhan’ın Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ile yaptığı röportaja göre Salda Gölü’nün ayak basmaya bile kıyılamayan huntit yapılı ve oluşumu yıllara dayanan beyaz kumları Bodrum koylarını Maldivlere çevirmek isteyenlerce taşınmış.

Bodrum’a Salda Gölü’nden Ciddi Miktarda Kum Geldi

Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Salda Gölü’nden taşınan kumları Bodrum’un koylarına serdiklerini ifade ederek, “Plaja kum taşımak yıllardır Bodrum’da vardı. Daha önceleri dere kumları geliyordu plajlara. Bizim çok büyük plajlarımız yok, otellerin önüne biraz kum dökülürdü. 10 sene önce Maldiv kumları çıktı. O zamanlar Maldivler’den kum gelmişti Bodrum’a. Daha sonra Maldivler’den getirilen kum çok pahalı olunca vazgeçildi. Birileri Salda Gölü’ndeki kumu keşfetti. Bodrum’a Salda Gölü’nden ciddi miktarda kum geldi. Son 2 yıldır gölde bu işi çok sıkı tuttukları için Bodrum’a kum getiremiyorlar, gölden kum çıkaramıyorlardı. Bu sene de mermer tozu çıktı başımıza. Bu çok tehlikeli bir şey, çünkü denizin dibinde çok ciddi darbelere neden oluyormuş. Deniz dibinde katman yapıyormuş. Denizde yaşayan canlılara yaşam şansı bırakmıyormuş. Bodrum’u Maldivler yapmamıza hiç gerek yok. Bırakın Bodrum kendi kumuyla kendi doğasıyla güzel. Bırakın kendi güzelliğiyle kalsın plajlarımız.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

Bir Yorum

  1. Daha önce de böyle haberler çıkmıştı. İnşallah gerçek değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend