Vali Şıldak Salda Gölü’nde İncelemelerde Bulundu

Vali Şıldak, Salda Gölü’nde İncelemelerde Bulundu

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Salda Gölü’nün özel çevre koruma bölgesi ilan edileceğini ve Salda Gölü’ne millet bahçesi yapılacağını açıklamasının ardından Burdur Valisi Hasan Şıldak, göl çevresinde incelemelerde bulundu.

Burdur’un en önemli turizm değerlerinin başında gelen ve geçtiğimiz yıl 500 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiği Salda Gölü çevresinde yapılacak çalışmalarla ilgili yoğun mesai harcayan, ayrı önem veren, Bakanlıklar nezdinde yürütülen çalışmaları yakından takip eden Vali Hasan Şıldak, ilgili kurum müdürlerinin de hazır bulunduğu çalışma ziyaretinde yerinde incelemelerde bulundu, yürütülen ve planlanan çalışmalarla ilgili kapsamlı bilgi aldı.

Salda Gölü ile ilgili yürütülen çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade eden Vali Şıldak, Özel Çevre Koruma Alanı ilan edilecek ve Millet Bahçesi yapılacak Salda Gölü Çevresinde gerçekleştirilecek çalışmaların her iki köye ve bölge halkına önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Yürütülen çalışmalarda önceliğin Salda Gölü’nü korumak olduğunu ifade eden Vali Hasan Şıldak , ziyaret eden vatandaşlarımızın da günübirlik ihtiyaçlarını karşılayacakları alanların oluşturulacağını belirterek, daha elverişli koşullarda hizmet alınması için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Vali Hasan Şıldak , incelemeleri sırasında Beyaz Adalar olarak anılan bölge, Doğanbaba plajı, Tabiat Parkı alanı ve Belediye Halk Plajlarını ayrıca göl çevresinde planlanan Lavanta dikim alanlarını yerinde gördü.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend