Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Salda Gölü’ne Millet Bahçesi Yapılacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Salda Gölü’nde Millet Bahçesi Yapılacak”

Burdur’da düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salda Gölü’nün çevre koruma bölgesi olarak ilan edileceğini duyurdu. Erdoğan ayrıca gölün kıyısında da 300 bin metrekarelik bir Millet Bahçesi oluşturulacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Burdur’da vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı açıklamada “Türkiye’nin Maldivleri” olarak da bilinen Salda Gölü’yle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

“Şimdi size çok farklı bir müjde veriyorum” diyen Erdoğan “Salda Gölü’nü çevre koruma bölgesi olarak ilan ediyor, kıyısında da 300 bin metrekarelik Millet Bahçesi oluşturuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Duyurmuştu

Salda Gölü’nün koruma altına alınacağını ve göl kenarına ‘millet bahçesi‘ yapılacağını ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum duyurmuştu.

Açıklamanın ardından sosyal medyadan yükselen eleştirilere yine sosyal medya üzerinden cevaplar veren Bakan Kurum, Salda Gölü’nde kesinlikle yapılaşmanın olmayacağını ve betonlaşmaya asla izin vermeyeceklerini belirtmişti.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend