Vali Şıldak Bakanlık Yetkilileriyle Salda Gölünde

Vali Şıldak Bakanlık Yetkilileri İle Salda Gölü’nde İncelemede Bulundu

Salda Gölü konusunda gösterdiği hassasiyeti devam ettiren Burdur Valisi Hasan Şıldak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü ve Toplu Konut İdaresi Yetkilileri ile Salda Gölü kenarında yapımı devam eden çevre düzenlemelerini yerinde inceledi.

Burdur Valisi Hasan Şıldak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile birlikte Salda Gölü Çevresinde incelemede bulunarak yürütülen çalışmaların son durumu ile ilgili bilgi aldı.

Vali Hasan Şıldak Salda Gölü İncelemesi

Geride bıraktığımız yıl 1.5 milyon insanın ziyarette bulunduğu eşsiz turkuazın tonlarıyla yeşille mavinin iç içe olduğu Salda Gölü sadece İlimiz ve Ülkemiz değil Dünyanın en berrak ve en temiz gölleri arasında yer alıyor.

Vali Hasan Şıldak Salda Gölü İncelemesi

Vali Şıldak’ın da göreve başladığı günden bugüne üzerinde itina ile durduğu, özel önem verdiği Salda Gölü’nde koruma-kullanım dengesi gözetilerek doğal yapıyı koruma amaçlı yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Bugün Salda Gölü çevresinde yerinde incelemelerde bulunan Vali Şıldak, Halk Plajı ve Beyaz Adalar’da planlanan çalışmaları yerinde gördü.

Vali Hasan Şıldak Salda Gölü İncelemesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin de yer aldığı incelemede Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kolçak ve TOKİ’den ilgili Daire Başkanı’da yer aldı.

Vali Hasan Şıldak Salda Gölü İncelemesi

İncelemeleri sonrası sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan Vali Şıldak, İlimizin göz bebeği Salda Gölü çevresinde doğal yapıyı koruma ve bölgedeki bütün imar kirliliklerini ortadan kaldırmaya yönelik olarak büyük bir özenle sürdürülen çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü ve Toplu Konut İdaresi Yetkilileri ile birlikte yerinde değerlendirdiklerini belirten açıklamada bulundu.

Kontrol Et

Salda Gölündeki Yasaklar

Salda Gölü’ndeki Yasaklar

Salda Gölü’ndeki Yasaklar Neler? Bembeyaz kumsalı, tertemiz suyu ve eşsiz doğası ile Salda Gölü görenleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.