Salda Gölü Yeterince Korunamıyor!

Salda Gölü Yeterince Korunamıyor!

“Türkiye’nin Maldivleri” olarak adlandırılan ve popülerliğini her geçen gün artıran Salda Gölü, bilinçsiz misafirlerin bilinçsizce davranışları sonucu kirlenmeye, insan eliyle yok edilmeye devam ediyor.

Salda Gölü, son yılların en gözde turistik alanlarından biri haline geldi. Gerek alışık olmadığımız bembeyaz kumsalları, gerek mavinin bütün tonlarını barındıran berrak suları, gerekse tertemiz havası ve bakir güzelliği ile insanları kendine çekmeye devam ediyor. İnsanlar sadece sosyal medyada Salda Gölü manzarasıyla aynı karede yer alabilmek için bile Salda Gölü’nü ziyaret etmeye başladılar.

Bunca güzelliği ile kendini görenlere hayran bırakan Salda Gölü, insanların bilinçsizliği ve yetkililerin ilgisizliği dolayısıyla insan eliyle yok edilmeye devam ediyor.

Salda Gölü’nün her türlü sorununu burada siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşarak, yetkililere sesimizi duyurmaya çalıştık.  “Plajlara Araç Girişi Yasaklanmalı“, “Salda Beyazı Kararıyor“, “Salda Gölü Çöplük Olmamalı!” “Salda Gölü’nün Geleceği İçin Salda Gölü Birliği Kurulması Şart“gibi haberlerle toplumsal bilinç ve kamuoyu oluşturmaya çalıştık.

Yetkililer, yöneticiler, yerel halk, ziyaretçiler gerekli hassasiyeti göstermezler ise Salda Gölü gibi büyük bir değeri gelecek kuşaklara aktarma şansımız olmayacak. Salda Gölü hepimizin ortak varlığı, bu değerimize sahip çıkalım. Lütfen herkes üzerine düşeni yapsın!

Kontrol Et

Salda Gölünden 24 Saat Canlı Yayın

Salda Gölü Canlı Yayın İle İzleniyor

Salda Gölü 24 Saat Canlı Yayın İle İzleniyor Salda Gölü’nde yapılan çevre düzenlemeleri çalışmaları artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.